دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

8 قابلیت مخفی گلکسی نوت 10 که حتی صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند

در پس ظاهر زیبا و ظریف، برخی ویژگی های نوت 10 وجود دارد که کاربران از این قابلیت ها بی خبر هستند. ما در ادامه به معرفی 8 قابلیت Note 10 می‌پردازیم که آشنایی با آنها خالی از لطف نخواهد بود.گلکسی نوت 10 یک گوشی هوشمند درجه یک است که ویژگی‌های برجسته‌ای را به عنوان یک موبایل امروزی برای کاربران به ارمغان می‌آورد. از طول عمر باتری گرفته تا نمایشگر فوق‌العاده‌اش و قلم S-Pen همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این دستاورد کره‌ای‌ها به یک پرچمدار مثال‌زدنی در دنیای فناوری تبدیل شود. هرچند به نظر می‌رسد برخی از قابلیت های نوت 10 مانند قلم اس پن راه زیادی تا پیشرفت و تبدیل به آنچه که انتظار می‌رود در پیش دارند، اما هنوز هم یک بخش منحصر به فرد از گوشی‌های سری گلکسی نوت سامسونگ به شمار می‌رود که در اینجا می‌توانید بررسی کامل آن را بخوانید. خوب است بدانید ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 آنقدر جالب و زیاد است که باید زمانی را صرف کشف ندانسته‌های خود درباره این گوشی هوشمند کنید.درواقع یک سری از امکانات و قابلیت های نوت 10 هستند که در نگاه و یا بررسی اولیه نمایان نیستند و برای بهره‌مندی از آن‌ها می‌بایست ترفندهایی را بیاموزید. در این راستا می‌توانیم به ضبط ویدیو از نمایشگر و یا روشن شدن آنی نمایشگر در زمانی که به آن نیاز دارید اشاره کنیم. با توجه به خصوصیات یاد شده از ویژگی های Note 10 و سایر ویژگی‌ها شما را دعوت می‌کنیم در ادامه با ما باشید تا اطلاعات خوبی از قابلیت های نوت 10 بدست آورید.
 
آنچه در این مقاله می‌خوانید:
 
جالب ترین ویژگی های نوت 10 که صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند
برای روشن شدن نمایشگر کافی است گوشی را بردارید
نمایشگر همیشه روشن
روشی متفاوت برای دسترسی به میانبرهای قفل صفحه
گوشی را با صدای خودتان ریستارت کنید
تنظیم مجدد دکمه کناری برای باز کردن اپلیکشن‌های مختلف
راهکار استفاده از چند قلم S-Pen
از نمایشگر خود فیلم بگیرید
اسکرین شات های بهتری بگیرید

برای روشن شدن نمایشگر کافی است گوشی را بردارید

همان‌طور که می‌دانید زمانی که نمایشگر یک گوشی خاموش باشد باید از دکمه پاور برای روشن کردن نمایشگر آن برای چک کردن ساعت، تاریخ، آب و هوا و یا مواردی دیگر استفاده کنید. هرچند این کار چندان سختی نیست اما به نظر می‌رسد کار اضافه‌ای باشد که کاربر مجبور است برای بهره‌مندی از اطلاعات نمایشگر دکمه‌ای را بفشارد. از این رو در ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 امکانی دیده می‌شود که این کار را برای کاربران آسان خواهد کرد. بدین ترتیب که گوشی کاربر بدون روشن بودن نمایشگر همیشه آماده به کار خواهد بود. بدین طریق که با برداشتن گوشی صفحه نمایش آن روشن خواهد شد. اما پیش از بهره‌مندی از این ویژگی می‌بایست تنظیماتی را اعمال کرد.بدین منظور از Settings به قسمت Advanced features بروید و گزینه Motions and gestures را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Lift to wake را روشن کنید. حالا با اعمال این تنظیمات هر وقت نمایشگر خاموش باشد و گوشی خود را بردارید نمایشگر روشن می‌شود و می‌توانید از اعلان‌ها و سایر امکانات یاد شده آن بهره‌مند شوید.قابلیت نمایشگر همیشه روشن گلکسی نوت 10

یکی دیگر از ویژگی های Note 10 که طرفداران زیادی هم دارد، نمایشگر همیشه روشن است. برای فعال کردن این گزینه و برای اینکه نمایشگر شما به حالت همیشه روشن (AOD) در بیاید کافی است به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. برای این کار می‌بایست بعد از ورود به بخش تنظیمات Lock Screen، گزینه Always-on display را برگزینید. حالا در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید به تنظیمات نمایشگر همیشه روشن دسترسی داشته باشید. می‌توانید آن را همیشه روشن بگذارید، زمانبندی خاصی را اعمال کنید و یا اعلام کنید که نمایشگر با لمس روشن شود.البته خوب است این را هم اضافه کنیم که در ویژگی های سامسونگ نوت 10 تم‌های متنوعی هم برای نمایش نوع ساعت و اعلان برای انتخاب کاربران وجود دارد. علاوه بر این می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید که با بیرون آوردن قلم و بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی یادداشت برداری کنید.روشی متفاوت برای دسترسی به میانبرهای قفل صفحه
 
گفتنی است در ویژگی های سامسونگ نوت 10 صفحه قفل شده دو اپلیکیشن پیش فرض دارد که آیکونی از آنها به عنوان میانبر در آنجا قرار گرفته است. یکی از آنها برنامه دوربین است و دیگری برنامه تماس. حالا در گلکسی نوت 10 نه تنها می‌توانید این برنامه‌ها را تغییر دهید، بلکه شما حتی محلی از نمایشگر که اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرند را نیز می‌توانید تغییر دهید.
 
برای اعمال این تنظیمات لازم است وارد تنظیمات یا همان Settings گوشی شوید. از بخش Lock screen گزینه App shortcuts و بعد دکمه Floating را برگزینید. حالا با انتخاب این گزینه اپلیکیشن‌های میانبر لاک اسکرین کنار سنسور اثر انگشت نمایش داده می‌شوند و اگر آن را برای مدت بیشتری فشار دهید، برنامه‌های انتخاب شده به عنوان میانبر لاک اسکرین باز خواهند شد. البته در پایین بخش یاد شده می‌توانید مشخص کنید که اپلیکیشن‌های انتخاب شده شما در سمت راست حسگر اثر انگشت و یا سمت چپ آن باشند. این تنظیم با گزینه‌های Right Shortcut و Left Shortcut به شما نشان داده می‌شود.
 
اگر دکمه Floating را از بخش تنظیمات لاک اسکرین انتخاب کرده باشید، برای بازکردن گوشی خود تنها کافی است که حسگر اثر انگشت را لمس کنید. این در حالی است که اگر لمس اندکی طولانی شود، برنامه‌های میانبر باز خواهند شد. علاوه بر این خوب است بدانید این ویژگی تنها زمانی که نمایشگر قفل است کار می‌کند و در زمانی که ویژگی نمایشگر همیشه روشن فعال باشد با لمس حسگر اثر انگشت قفل نمایشگر گشوده خواهد شد.گلکسی نوت 10 را با صدای خودتان ریستارت کنید
 
همان‌طور که می‌دانید شما می‌توانید کارهایی مانند خاموش کردن و یا ریستارت گوشی خود را از طریق دکمه پاور انجام دهید. اگر به یاد داشته باشید در ابتدای این مقاله توضیح دادیم که گاهی فشردن دکمه پاور کار اضافه‌ای است. حالا سامسونگ در این زمینه پس از اینکه ویژگی روشن شدن نمایشگر بعد از برداشتن گوشی را فعال کرده گزینه، دیگری هم برای خاموش و روشن کردن گوشی در ویژگی های نوت 10 در نظر گرفته است؛ به طوری که حالا کاربران این گوشی هوشمند می‌توانند با دستور صوتی از دستیار هوشمند بیکسبی بخواهند که گوشی را خاموش و یا ریستارت کند.
 
روش کار به این صورت است که کاربر باید بیکسبی را باز کند سپس دستور صوتی «Restart my phone» و یا «Turn off my phone» را به موبایل خود اعلام کرده و بعد کاری که مد نظر دارد را تایید کند. به همین راحتی دستور صادر شده بدون فشردن دکمه پاور اجرایی خواهد بود.


 
تنظیم مجدد دکمه کناری برای باز کردن اپلیکشن های مختلف

همان‌طور که می‌دانید یکی از ویژگی های نوت 10 دکمه‌های کناری آن است که در سمت چپ بدنه قرار گرفته‌اند. گفتنی است که از این دکمه‌های کاربری می‌توان برای انجام کارهای مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال برنامه دوربین با دو بار فشردن دکمه کناری مخصوص می‌تواند باز شود. یا اینکه با استفاده از این دکمه می‌توانید بیکسبی را فراخوانی کرده و یا گوشی خود را خاموش/روشن کنید. اما این همه داستان نیست و شما می‌توانید دستور باز شدن سایر برنامه‌ها را با استفاده از این دکمه اعمال کنید. درواقع در این بخش شاهد قابلیت های گلکسی نوت 10 برای بهره‌مندی از امکانات بیشتر هستیم.برای این کار باید به بخش Setting گوشی بروید. گزینه Advanced features را برگزینید و بعد به بخش Side key بروید. حالا از اینجا می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. به عنوان مثال در بخش Double-Press می‌توانید به جای فراخوانی بیکسبی با انتخاب Open و برنامه (از نماد تنظیمات کنار Open) مورد نظر می‌توانید بگویید که برنامه را باز کند.راهکار استفاده از چند قلم S-Penیکی از ویژگی های Note 10 استفاده از چند قلم S-Pen است. در این راستا باید بگوییم که شاید شما یک قلم S-Pen اضافه داشته باشید و بخواهید از آن نیز در نوت 10 خود استفاده کنید. برای این کار لازم نیست که S-Pen خودِ نوت 10 را حذف کنید. کافی است بدین منظور تنظیماتی را اعمال کنید. برای استفاده از چند قلم S-Pen که جزو جدیدترین ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 محسوب می‌شود، به بخش Settings بروید و گزینه Advanced features را برگزینید. حالا وارد بخش S-Pen شوید و در صورت تمایل به استفاده از قلم S-Pen دیگر گزینه Use multiple S Pens را فعال کنید. با انتخاب این گزینه متوجه پیغامی در زیر آن خواهید شد که به شما هشدار خواهد داد در صورت فعال بودن این گزینه و استفاده از قلم S-Pen دیگر، باتری گوشی شما با سرعت بیشتری تخلیه خواهد شد.از نمایشگر خود فیلم بگیرید

ضبط ویدیو از نمایشگر از دیگر ویژگی های نوت 10 است که امکانات جالبی را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به این ترتیب و با این امکان شما می‌توانید از نمایشگر خود فیلمی تهیه کنید و از آن برای حل مشکلات و عیب یابی و یا به اشتراک گذاشتن مواردی از نمایشگر یا آموزش استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بازی و یا برنامه در حال اجرا نیز با استفاده از تصویر خود فیلمی تهیه کنید.
توجه داشته باشید که برای استفاده این مورد از ویژگی های Note 10 باید آن را فعال کنید. به بخش Settings گوشی خود بروید. از بخش Advanced features  وارد Screenshots and screen recorder شوید و گزینه Screen Record را برگزینید. حالا اگر می‌خواهید ویدیوی مورد نظر تنها صدای گوشیتان را ضبط کند، می‌بایست از میکروفون و صدا استفاده کنید و در غیر این صورت نیز می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید که اصلا صدایی نداشته باشید. همچنین شما قادر خواهید بود تا کیفیت فیلم ضبط شده از صفحه نمایش را تنظیم کنید. بعد از اعمال این تنظیمات می‌توانید از بخش Quick Settings گوشی خود Screen Recorder را انتخاب کنید.
 
بعد از این انتخاب نوار ابزار در بالای نمایشگر ظاهر می‌شود. حالا با استفاده از ابزارهای نشان داده شده می‌توانید محدوده فیلمبرداری را مشخص کنید، فیلمبرداری سلفی را فعال کنید و یا ضبط فیلم از نمایشگر را متوقف کنید.حالا که صحبت از فیلم شد خوب است بدانید، دوربین گلکسی نوت 10 دارای ترفندهای جدیدی است که یادگیری آنها برای کاربری راحت‌تر و بهره‌مندی بیشتر از امکانات دستگاه کمک کننده خواهد بود. اگر دوست دارید بیشتر با این دوربین آشنا شوید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید که به مقایسه دوربین گلکسی نوت 10 پلاس با سایر پرچمداران در شرایط کم نور می‌پردازد.
 
با Note 10 اسکرین شات های بهتری بگیرید
 
شما با استفاده از ویژگی Smart Select قلم اس پن می‌توانید دقیقا از چیزی که می‌خواهید در نمایشگر گلکسی نوت عکس بگیرید. زمانی که شما قلم اس پن را بر می‌دارید، مجموعه‌ای از گزینه‌ها بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه Smart Select می‌توانید محدوده‌ای که انتخاب می‌کنید را ثبت کنید.
 
 
همچنین ابزارهایی که در پایین نمایشگر با انتخاب این گزینه نشان داده می‌شود، این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربر بتواند انتخاب‌هایی با دست بازتر برای انتخاب محدوده عکاسی از نمایشگر در اختیار داشته باشد. به این ترتیب که کاربران می‌توانند از بخش‌های خاصی از صفحه در اشکال مستطیلی یا بیضی اسکرین شات تهیه کنند. علاوه بر این ضبط تصاویر متحرک گیف (Gif) و یا پین کردن از دیگر امکانات اسکرین شات در گلکسی نوت 10 است. درواقع با امکان پین شما می‌توانید از صفحه خود عکس بگیرید آن را پین کنید و بعد حذفش کنید.


نظرتان را بنویسید


*
*
*