دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

چرا گلس گوشی باد میکند به همراه آموزش نحوه حذف آن

اکنون که مشغول خواندن این متن می باشید ؛  به احتمال زیاد چندین حباب در زیر گلس و یا در اطراف گوشی‌ تان مشاهده می نمایید. در حقیقت هوا گرفتن زیر گلس و یا اطراف آن ، مشکلی می باشد که تقریبا بیشتر افراد با آن مواجه شده اند. در اصل این حباب‌ها موجب می گردند که کیفیت صفحه نمایش کاهش یابد و ظاهر بدی نیز به گوشی می ‌دهد. ایجاد شدن حباب در زیر گلس دارای دلایل گوناگونی می باشد.

به چه علت گلس گوشی ها حباب می ‌گیرد ؟

در حقیقت  استفاده کردن از گلس از نوع بی ‌کیفیت اصلی‌ ترین و مهم ترین علت بوجود آمدن حباب در زیرگلس محافط صفحه می باشد ؛  چراکه گلس‌ های بی ‌کیفیت متناسب با ابعاد گوشی تان طراحی نشده ‌اند و یا دارای پستی و بلندی ‌هایی می باشند که موجب می گردد تا گلس به درستی به سطح صفحه نچسبد. همچنین برخی از گلس‌ ها نیز دارای چسب بی‌ کیفیتی می باشند.

بهره گیری از قاب‌های 360 درجه نیز موجب هوا گرفتن اطراف و یا زیر گلس می‌ شود ؛  چراکه ممکن است لبه‌ قاب به لبه‌ گلس فشار وارد نماید و بدین ترتیب گلس از سطح صفحه نمایش جدا بشود.

فرابند نصب نمودن اشتباه گلس نیز از دیگر عواملی می باشد که موجب هوا گرفتن اطراف گلس و یا زیر آن می گردد ؛  لازم به ذکر است که حتی دلیل هفت رنگ گشتن گلس سرامیکی نیز نصب نمودن اشتباه آن است.

این امکان وجود دارد تا فشار و یا ضربه نیز موجب ایجاد شدن حباب در زیر و یا اطراف گلس گوشی شود.

همچنین مطالعه کنید : نکاتی که درباره گلس نانو باید بدانید 

چند راه به منظور از بین بردن حباب های اطراف و زیر گلس گوشی

1) گلس را از سطح صفحه نمایش گوشی خود جدا نمایید.

به آرامی و بواسطه تیغه و با کمترین فشار ممکن ، گلس را از سطح صفحه نمایش جدا نمایید. موقعی که تعداد حباب‌ ها زیاد باشد ؛ نمی ‌توانید که با بهره گیری  از روش ‌های معمولی این حباب‌ها را خارج نمایید.؛ افرادی هستند که از برچسب های نرم و نازک استفاده میکنند لازم به ذکر است که هواگیری این نوع گلس ها بسیار سخت و زمان بر میباشد گلس های شیشه ای هم در بعضی مواقع دچار حباب یا هوا میشوند بهترین راه ‌حل این می باشد که گلس را به صورت کامل جدا نمایید و دوباره آنرا بچسبانید. با هدف جدا نمودن گلس ، از دو گوشه سمت پایین آن شروع نمایید و با استفاده از یک تیغه اندک اندک جلو روید و هر بار قسمتی از گلس را جدا نمایید تا موقعی که که گلس محافظ به صورت کامل از سطح صفحه نمایش گوشی جدا گردد.

2) سطح صفحه نمایش گوشی را به صورت کامل تمیز نمایید.

هم اکنون ضروری است تا سطح صفحه نمایش را به طور کامل پاک بکنید. شما می ‌توانید تا بواسطه یک پد الکلی مرطوب و یا یک پارچه کتانی نرم آغشته به الکل ، همه بخش ها را به خوبی پاک نمایید. سعی کنید تا لبه‌ها را با دقت بیشتری پاک بکنید و تا موقعی که مطمئن نشده ‌اید که همه قسمت‌ ها به صورت کامل پاک شده‌ اند .

همچنین مطالعه کنید : آیا گوشی های جدید نیاز به گلس دارند 

3) گلس را دوباره نصب نمایید.

اگر از تمیز شدن گلس گوشی به طور کامل مطمئن شدید میتوانید اقدام به نصب آن روی گوشی کنید و کناره های آن را تنظیم کنید. به شکل دقیق گلس را بر روی سطح صفحه نمایش گوشی قرار داده و به آرامی فشار دهید. تلاش نمایید تا گلس را از مرکز به سمت طرفین فشار بدهید. البته که هر نوع گلسی ، دارای روش خاص خود می باشد

چرا گلس گوشی باد میکند به همراه آموزش نحوه حذف آن ؟

چند نکته و راه حل دیگر به منظور هواگیری گلس

چنانچه قصد اینرا ندارید که گلس را از گوشی خود خارج نمایید ؛  قادرید تا از یک کاردک پلاستیکی نرم بهره ببرید. بدین ترتیب کاردک را بر روی مرکز گلس قرار داده و به سمت طرفین بکشید و فشار دهید.

بخش ‌های حباب ‌دار را با کف انگشتان دست‌ خود به سمت طرفین بکشید تا حباب ‌ها به تدریج از طرفین خارج بشوند.

به منظور حباب‌های دور گلس قادرید تا از روغن گلس گوشی بهره ببرید. روغن گلس یا همان روغن نانو ، همه خلا های میان گلس و صفحه نمایش را پوشش می ‌دهد و بدین ترتیب هیچگونه هوا و یا حبابی در این بخش ‌ها باقی نمی‌ماند. توجه داشته باشید که ضروری است تا این روغن نانو را حتما با براش مخصوص آن و یا یک گوش‌ پاک ‌کن نرم بهره ببرید.

چگونه از مشکل هوا گرفتن گلس جلوگیری نماییم ؟

توصیه می شود از همان ابتدا این اجازه را ندهید تا هیچگونه حبابی در زیر گلس ایجاد بشود. همانگونه که گفتیم ؛ نخستین و مهم‌ترین کاری که لازم است بکنید ؛ خریداری گلس باکیفیت می باشد . چنانچه نمیخواهید گلس‌ شما حباب بگیرد ؛ می‌ توانید تا از گلس نیلکین و یا دیگر گلس‌های باکیفیت بهره ببرید .

توصیه می شود با هدف جلوگیری از هوا گیری گلس موبایل تان این نکات را نیز در نظر بگیرید :

همواره مراقب باشید تا قاب گوشی هیچگونه فشاری بر روی گلس نیاورد.

همچنین مطالعه کنید : چرا باید از گلس موبایل استفاده کنیم 

چنانچه گوشی خود را درون جیب خود قرار می‌ دهید ؛ مراقب این باشید تا در حین قرار دادن یا درآوردن گوشی خود ،  هیچ فشاری به لبه ‌های آن  نرسد ؛ همچنین می‌ توانید تا از کیف گوشی نیز بهره ببرید تا گلس هیچ گاه تحت فشار نباشد.

چنانچه صفحه نمایش گوشی‌ شما داغ می ‌کند ؛  توصیه می شود تا پیش از اینکه به دمای بالایی برسد ؛  با استفاده از روش ‌هایی ، آن را خنک نمایید ؛ چراکه  داغ شدن صفحه نمایش موجب می گردد تا چسب گلس تغییر حالت دهد و بدین ترتیب حباب ایجاد بشود.

درباره ما

سایت کیوان جانبی توسط آقای کیوان رجبی برای رفع دغدغه خریداران آنلاین موبایل و لوازم جانبی موبایل تاسیس شده و برای سهولت خرید در بستر اینترنت و تحویل سفارشات درب منزل در کمترین زمان ایجاد شده است لذا با توجه به اینکه اجناس لوازم جانبی موبایل در بازار خیلی زیاد و با تنوع میباشد و شناخت جنس مرغوب و با دوام از ارزش والایی برخوردار است لذا فروشگاه تخصصی لوازم جانبی موبایل کیوان از سال 1390 با کادر فروش متخصص اقدام به تاسیس فروشگاه آنلاین کیوان جانبی نموده که با هدف مشاوره و راهنمایی در جهت خریدی بهتر نموده است.

چرا گلس گوشی باد میکند به همراه آموزش نحوه حذف آن ؟

سایت
 کیوان جانبی برای راحتی بیشتر همشهریان و هموطنان عزیز با ارسال کالا به درب منزل با کمترین کرایه حمل نیز توانسته گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات آنلاین را داشته باشد
. 

نظرتان را بنویسید


*
*
*