دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

عرضه گوشی‌های 5G ارزان‌قیمت؛ استراتژی سامسونگ برای مقابله با کاهش فروش

شیوع کرونا، بسیاری از شرکت‌های حوزه تکنولوژی را به تعطیلی کشانده و در پی بسته شدن کارخانه‌ها، فروش گجت‌ها نیز با مشکل مواجه شده است. کمپانی سامسونگ برای جبران کاهش فروش محصولات خود، به تکنولوژی 5G دل بسته و قصد دارد گوشی‌های ارزان‌قیمتی با این تکنولوژی به بازار عرضه کند.
بروز شدن زیرساخت‌های مخابراتی کشورهای مختلف کمک زیادی به استفاده مردم از این تکنولوژی می‌کند و انتظار می‌رود در کنار شیوع ویروس نیز نرخ صعودی استفاده از این تکنولوژی ادامه داشته باشد. سامسونگ هم در نظر دارد با استفاده از جذابیت گوشی‌‌های میان‌رده خود، این تکنولوژی را به دست اکثر کاربران برسند و تلاش‌های اخیر این کمپانی مانند گلکسی A51 5G و گلکسی A71 5G نیز در همین راستا قرار دارد.
البته می‌توان به صورت کلی گفت اوضاع صنعت موبایل برای هیچ شرکتی خوب پیش نرفته است. با نگاهی به آمار فروش گوشی‌های هوشمند در ماه فوریه سال جاری می‌بینیم که فروش گوشی‌های هوشمند نسبت به سال گذشته با ۳۸ درصد افت بوبرو شده و تنها ۶۰ میلیون دستگاه به دست کاربران رسیده است. سامسونگ در کنار باقی شرکت‌ها هم اصلا در منطقه امن قرار ندارند؛ به خصوص این که کاهش ۱۳.۳ درصدی عرضه گوشی نسبت به سه ماهه اول سال میلادی را نیز لحاظ کنیم.

در نتیجه اصلا جای تعجب نیست که در آینده ببینم فروش گوشی‌های کمپانی کره‌ای کمتر از این نیز بشود. برای مقابله با این قضیه، سامسونگ به تکنولوژی 5G رو انداخته است. با نگاهی به جدیدترین گوشی‌های میان‌رده 5G این کمپانی (A51 و A71) می‌بینیم که قیمت آن‌ها به ترتیب ۵۰۰ و ۶۰۰ دلار در نظر گرفته شده که نسبت به اولین گوشی این کمپانی در گذشته‌ای نه چندان دور (گلکسی S10 5G) نزدیک ۸۰۰ و ۷۰۰ دلار تفاوت دارد.
به این قیمت‌گذاری‌های هوشمندانه، عرضه همزمان گوشی‌های 5G این کمپانی در بازار‌های آمریکای شمالی، بریتانیا، اروپا، هند و استرالیا را نیز اضافه کنید. در نهایت تنها زمان مشخص می‌کند که آیا عرضه گوشی‌های هوشمند 5G با قیمت‌های پایین، مانع از افت فروش این کمپانی می‌شود یا خیر. مخصوصا این که این کمپانی قافیه را در چین به دیگر رقبا واگذار کرده و اصلا دوست ندارد باقی بازار‌های مهم را نیز از دست بدهد.


نظرتان را بنویسید


*
*
*