دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

رویکرد متفاوت LG در معرفی موبایل: طراحی ظاهری Velvet رونمایی شد

کمپانی ال جی چندی پیش از زبان طراحی مینیمال خود برای گوشی‌های آینده رونمایی کرد. چندی پس از آن نیز نام گوشی بعدی این کمپانی که از این زبان طراحی پیروی می‌کند منتشر شد. اکنون کمپانی کره‌ای به صورت رسمی از طراحی گوشی ال جی Velvet رونمایی کرده است.
ال جی Velvet همان طور که این کمپانی وعده داده بود با هدف ساده‌سازی طراحی گوشی به بازار عرضه خواهد شد. مهم‌ترین تغییری که در این گوشی شاهد هستیم مربوط به چینش سنسورهای دوربین است. ال جی برای مینیمال کردن و کاستن از شلوغی‌های پشت این گوشی از ۴ دایره استفاده کرده که به ترتیب از بالا به پایین کوچک می‌شوند. چهارمین و کوچک‌ترین دایره نیز مربوط به فلاش دوربین Velvet بوده و ال جی نام این چینش را «قطره باران» انتخاب کرده است.
کمپانی ال جی برای متمایزتر کردن گوشی خود از دیگر گوشی‌های موجود در بازار، از المان طراحی جدیدی به نام «کمان سه بعدی» استفاده کرده که در پی آن لبه‌های نمایشگر و قاب پشتی به صورت متقارن انحنا پیدا کرده‌اند تا در دست گرفتن ال جی Velvet حس بهتر و طبیعی‌تری را به کاربر القا کند. ال جی در رابطه با این المان طراحی می‌گوید:
«این طراحی هنرمندانه به معنی کمتر شدن لبه‌های تیز و زوایای قائم است تا در دست گرفتن آن هم حس بهتری را به کاربر القا کند و هم دیدن آن لذت‌بخش‌تر باشد.»
نکته دیگری که پیش از نیز گمان می‌رفت ال جی برای گوشی جدید خود در نظر بگیرد، چیپست میان‌رده اسنپدراگون ۷۶۵ 5G است. در نتیجه به طور قطع می‌دانیم این کمپانی کره‌ای هنوز تصمیمی مبنی بر معرفی پرچمداران خود با این زبان طراحی را ندارد. البته واضح است که ال جی سعی دارد در ابتدا واکنش‌ها نسبت به این زبان طراحی را در ال جی Velvet بسنجد و در صورت مثبت بودن، آن را به پرچمداران خود نیز بیاورد.نظرتان را بنویسید


*
*
*