دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

ده ویژگی ایفون x که از ان بی خبر هستید!!!

در بین سه آیفون جدیدی که اپل معرفی کرد، گوشی آیفون X یا iPhone X جایگاه ویژه ای دارد چرا که با آیفون های عادی و پیشین اپل تفاوت داشته و از نظر طراحی یک محصول منحصر به فرد است. اما آیا می‌دانید که آیفون ایکس شامل ویژگی هایی می‌شود که تاکنون در هیچ گوشی دیگری ارائه نشده‌اند و به نوعی برای اولین بار در صنعت موبایل پیاده سازی شده اند؟ در این مقاله قصد داریم 10 ویژگی این چنینی گوشی آیفون X یا iPhone X را برایتان نام ببریم.

ویژگی اول: قابلیت Face ID آیفون ایکس

تاکنون شرکت های زیادی سعی کردند تا سیستم های مختلف تشخیص چهره را بر روی گوشی های هوشمند پیاده سازی کنند و بسیاری از آن ها در قبال پیاده سازی این مسئله با شکست رو به رو شدند. تقریبا می‌توانیم مدعی شویم که هنوز هیچ شرکتی نتوانسته با اقتدار کامل یک قابلیت تشخیص چهره را در گوشی خود جایگزین اسکنر انگشت کند، اما اپل این کار را انجام داده و با حذف تاچ آیدی (Touch ID) از گوشی آیفون X یا iPhone X و جایگزین کردن آن با قابلیت Face ID نشان داده که کاملا به عملکرد بی‌ عیب و نقص این ویژگی اطمینان دارد.علاوه بر این موضوع یک مسئله دیگر هم قابلیت Face ID گوشی آیفون X یا iPhone X را منحصر به فرد می‌کند! در سیستم Face ID اپل از اسکن سه بعدی صورت کاربر استفاده می‌شود که یک روش کاملا منحصر به فرد و جدید به شمار می‌رود. این سیستم به قدری دقیق عمل می‌کند که علاوه بر گول نخوردن در شرایط قرار دادن عکس جلوی آن، می‌تواند چهره کاربر را بعد از اعمال تغییراتی مثل گذاشتن ریش، عینک زدن، تغییر فرم مو، کلاه گذاشتن و غیره هم تشخیص دهد. بنابراین Face ID یکی از اولین و جالب ترین نوآوری های گوشی آیفون X یا iPhone X محسوب می‌شود

ویژگی دوم: صفحه نمایش True Tone در گوشی آیفون Xقابلیت True Tone ویژگی بود که برای اولین بار و پیش از این در آیپد های اپل از آن استفاده می‌شود. به موجب این قابلیت، دستگاه می‌تواند شدت نور محیط اطراف را سنجیده و با توجه به آن تعادل نمایش رنگ سفید و همچنین شدت و رنگ های دیگر بر روی نمایشگر را بهینه سازی کند. بدین صورت همواره بهترین کیفیت تصویر توسط صفحه نمایش آیپد ارائه می‌شد. اما حالا برای اولین بار این قابلیت در گوشی آیفون X یا iPhone X  ارائه شده است.

ویژگی سوم: ضبط ویدیو های 4K با نرخ 60 فریم در ثانیه با آیفون ایکساقتدار اپل را در می‌توانیم در طراحی دوربین آیفون های جدیدش و گوشی آیفون X یا iPhone X ببینیم! یکی از ویژگی های کاملا جدید و برتری که دوربین آیفون ایکس ارائه کرده است، مربوط به توانایی آن در ضبط ویدیو های 4K با نرخ 60 فریم در هر ثانیه می‌شود. بدین سبب ضبط فیلم با وضوح 4K به ویژه در شرایطی که جسم یا فردی در ویدیو در حال حرکت باشد، بسیار دقیق تر، روان تر و بهتر از گذشته انجام خواهد شد. پس فراموش نکنید، قابلیت ضبط ویدئو های 4k با نرخ 60 فریم در هر ثانیه هم از دیگر ویژگی های جدید و اختصاصی گوشی آیفون X یا iPhone X است که پیش از این در گوشی مشابه آن را ندیده بودیم.

ویژگی چهارم: ضبط تصاویر اسلوموشن با وضوح فول اچ دی و حداکثر نرخ 240 فریم در ثانیه با دوربین آیفون Xویژگی بعدی که باید به آن اشاره کنیم مربوط به توانایی ضبط ویدئو های اسلوموشن با وضوح تصویر فول اچ دی و نرخ 240 فریم در هر ثانیه توسط دوربین اصلی گوشی آیفون X یا iPhone X می‌شود! تا پیش از این امکان ضبط ویدیو های اسلوموشن فول اچ دی با حداکثر نرخ 120 فریم در هر ثانیه توسط آیفون 7 اپل محقق شده بود، اما هم اکنون این نرخ فریمی دو برابر شده و به 240 فریم در هر ثانیه می‌رسد. بدین صورت تجربه بی‌نظیر از ضبط ویدئو های اسلوموشن خواهید داشت. گوشی آیفون X یا iPhone X اولین اسمارتفونی محسوب می‌شود که این ویژگی را در خود جای داده است.
 
ویژگی پنجم: قابلیت Portrait Lightening در گوشی آیفون X
 


همانطور که گفتیم دوربین آیفون ایکس می‌تواند به وضوح اقتدار شرکت اپل را نمایش دهد و ویژگی هایی که دارد بسیار متعدد و جالب توجه هستند. یکی دیگر از ویژگی های جدیدی که در دوربین گوشی آیفون X یا iPhone X  ارائه شده، مربوط به قابلیت Portrait Lightening می‌شود. به موجب این قابلیت کاربر می‌تواند حتی بعد از ضبط عکس هایش افکت های نوری را به تصویر وارد کند و به نوعی نحوه تابش نور به بخش اصلی عکس را تغییر دهد. بنابراین قابلیت Portrait Lightening را هم به عنوان یکی از ویژگی های خاص و نوآوری های آیفون ایکس به خاطر داشته باشید.
 
ویژگی ششم: قابلیت انیموجی یا Animoji در آیفون X
 
یکی از ویژگی های نو، خاص و سرگرم کننده گوشی آیفون X یا iPhone X مربوط به انیموجی (Animoji) می‌شود. کاربران آیفون ایکس می‌توانند در حین استفاده از برنامه iMessage و رد و بدل پیام با دوستان خود به جای انتخاب یک اموجی ساده به منظور بیان احساساتشان، آن اموجی را انتخاب و سپس با ایجاد حالت احساس مورد نظرشان بر روی صورت خود، دقیقا آن حالت را در اموجی هم پیاده سازی و برای دوستشان ارسال کنند. این عمل از طریق دوربین سلفی TrueDepth گوشی آیفون X امکانپذیر می‌شود.شاید جالب باشد که بدانید دوربین TrueDepth آیفون X اپل می‌تواند حرکات 50 عضله صورت را به طور دقیق ردیابی نماید و به این صورت دقیقا حالتی که بر روی چهره کاربر نمایان شده را بر روی اموجی مورد نظرش شبیه سازی کند. جالب تر از آن اینکه کاربران فقط محدود به ارسال یک اموجی ثابت نیستند و می‌توانند به جای اموجی صحبت کنند و سپس آن را به صورت یک تصور متحرک برای دوست خود ارسال نمایند. بنابراین در نظر داشته باشید که قابلیت Animoji یا انیموجی هم یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد و سرگرم کننده ای محسوب می‌شود که برای اولین بار در صنعت موبایل در گوشی آیفون X یا iPhone X ارائه شده است.

ویژگی هفتم: دوربین سلفی TrueDepth در گوشی آیفون ایکسبهره‌مندی گوشی آیفون X یا iPhone X از دوربین سلفی TrueDepth هم خود یک نوآوری محسوب می‌شود که پیش از این مشابه آن را در هیچ گوشی دیگری ندیده بودیم. این سنسور دوربین 7 مگاپیکسلی به دلیل درک بالایی که از محیط دارد حتی کاربران را قادر به ضبط تصاویر سلفی و سپس بلوری کردن پس زمینه می‌کند. پس فراموش نکنید، آیفون ایکس اولین گوشی بود که از دوربین سلفی TrueDepth بهره‌مند شد!
 
ویژگی هشتم: فلش دوربین چهارگانه True Tone با قابلیت Slow Syncآیفون 7 اپل هم به چراغ های فلش LED چهارگانه True Tone مجهز بود، اما قابلیت Slow Sync را ارائه نمی‌کرد! حال در گوشی آیفون X یا iPhone X این قابلیت به مجموعه نام برده شده اضافه گردیده است. به موجب قابلیت Slow Sync ترکیبی از شاتر با سرعت پایین و یک پالس نوری کوتاه را ارائه می‌شود و این امر سبب خواهد شد که در شرایط بکارگیری چراغ فلش در محیط های باز (مثل عکس بالا) فقط جسم یا فرد نزدیک دوربین بیش از اندازه تحت تابش نور قرار نگیرد و پشت سر او تاریک نباشد، بلکه حالتی متعادل تر مابین این دو بخش به وجود آید. تا پیش از این قابلیت مذکور نه در هیچ گوشی ارائه شده بود و نه حتی آیفون های قبلی اپل از آن بهره‌مند بودند.

ویژگی نهم: تراشه مجهز به موتور عصبی (Neural Engine) در آیفون ایکس


 
تراشه ای که در گوشی آیفون X یا iPhone X از آن استفاده شده، تراشه A11 Bionic نام دارد. این تراشه بسیار قدرت بوده و از یک موتور عصبی (Neural Engine) اختصاصی بهره می‌برد که امکان دسترسی به ویژگی ها و قابلیت های نرم افزاری بسیار متعدد و متنوعی را در آیفون ایکس محقق می‌سازد. البته پیش از رونمایی گوشی آیفون X یا iPhone X، شرکت چینی هوآوی هم نمونه ای از این نوع تراشه ها و تکنولوژی نسبتا مشابه را رونمایی کرد، اما اپل اولین برندی است که با اقتدار کامل و مطمئنا کیفیت عملکرد بیشتر تراشه A11 Bionic را ضمن تجهیز به موتور عصبی اختصاصی در یک گوشی مورد استفاده قرار می‌دهد.
 
ویژگی دهم: نبودن هیچ زائده‌ای در لبه زیرین نمایشگر گوشی آیفون X

شاید فکر کنید که صفحه نمایش بدون حاشیه ایده شرکت های اندرویدی بوده و اپل در آیفون ایکس از این ایده کپی برداری کرده است! خب شاید اینطور باشد! اما اپل همیشه یک قدم رو به جلو هم بر می‌دارد! اگر به لبه زیرین نمایشگر گوشی آیفون X دقت کنید متوجه می‌شوید که دقیقا مشابه با لبه های دو سمت راست و چپ دستگاه هیچ زائده‌ای در لبه زیرین آن هم وجود ندارد و به نوعی لبه زیرین آیفون ایکس هم بدون حاشیه است. جالب است بدانید که این ویژگی مختص آیفون x اپل محسوب می‌شود و تمام گوشی هایی که هم اکنون با نمایشگر بدون حاشیه روانه بازار شده‌اند (مثل سامسونگ گلکسی اس 8، ال‌جی جی 6 و غیر) دارای زائده‌ای در لبه زیرین نمایشگر خود هستند. این ویژگی هم از ویژگی هایی محسوب می‌شود که برای اولین بار در صنعت موبایل اپل آن را در گوشی آیفون X یا iPhone X پیاده سازی کرده است.

نظرتان را بنویسید


*
*
*