دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

جلوگیری از کثیف شدن گلس گوشی همراه با آموزش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی

گلس گوشی  در حقیقت از بخش های پر استفاده گوشی به حساب می آید و احتمال کثیف گشتن گلس گوشی در مقایسه با سایر قسمت های گوشی ، بیشتر می باشد.

آموزش نحوه تمیز کردن لک های موجود در گلس گوشی موبایل

تلفن هوشمند و دیگر دستگاه های لمسی تان ، یک لایه ای با نام “پوشش اولئوفوبیک” دارندمهم نمی باشد که شما تا چه اندازه در حفظ این لایه تلاش می کنید ؛ اما بعد از مدتی این پوشش خراب می گردد .

پوشش اولئوفوبیک چه می باشد؟

احتمالا تا به حال مشاهده نموده اید که وقتی گوشی تازه ای را می خرید و یا برای نخستین بار از گوشی استفاده می کنید ؛ دارای صفحه نمایش براقی  می باشد. این براقی اکثرا به موجب همین پوشش اولئوفوبیک می باشد و ربطی به خراش ها وجود داشته بر روی آن ، ندارد.

این پوشش براق کننده از همان نخستین روزی که از گوشی بهره می برید ؛  روز به روز فرسوده تر می گردد و تنها راه محافظت کردن از این پوشش براق کننده ، بهره گیری از محافظ صفحه نمایش یا در اصل همان گلس است.

در اصل این پوشش اولئوفوبیک نه فقط در زیبایی گوشی تان تاثیر زیادی دارد ؛ بلکه در عملکرد گوشی تان نیز موثر است و موجب می شود تا اندکی اصطکاک میان دست و محافظ صفحه ایجاد بشود تا از سر خوردن انگشت جلوگیری به عمل آید و دیگر تاثیر که بر روی گوشی بر جای می گذارد ؛ این می باشد که آسان تر می توان آن را تمیز نمود.

آموزش نحوه تمیز کردن لک های موجود در گلس گوشی موبایل

با هدف دانستن اینکه پوشش اولئوفوبیک هنوز هم بر روی گوشی موبایل باقی مانده است یا نه ؛ کافی است تا یک آزمایش ساده را انجام بدهید ؛ بدین ترتیب یک قطره آب را بر روی صفحه لمسی گوشی تان بریزید ؛ حال چنانچه قطره به شکل کروی در آمد ؛ بدین معنی می باشد که پوشش اولئوفوبیک هنوز هم بر روی گوشی تان وجود دارد و احتیاجی نیست تا کاری را انجام دهید و چنانچه هم قطره آب پخش گردید و به سمت اطراف گوشی موبایلتان حرکت نمود ؛ معنی برعکس می دهد .

تمیز کردن صفحه نمایش

موارد از بین برنده روغن گلس گوشی

مواردی موجود اند که ضروری است تا موقع تمیز کردن گلس گوشی تان ، از آنان استفاده نکنید که عبارتند از :

Windex  و یا دیگر پاک کننده های رایج پنجره

سفید کننده و یا دیگر مواد تمیز کننده مبتنی بر آن

مواد شوینده همچون پودر لباسشویی و یا مایع ظرفشویی

کرم های پاک‌ کننده

مواد برش دهنده همچونT-Cut و  یا دیگر مواد جلا دهنده

همچنین بررسی کنید : پاوربانک

در اصل پاک کننده های سایش دهنده و یا جلا دهنده ، موجب خرابی کامل پوشش اولئوفوبیک گلس موبایل می گردند.

روش پاک کردن گلس گوشی

با هدف پاک کردن گلس گوشی موبایل ، در گام اول با پارچه ای نرم همچون حوله ، به آرام ترین حالت ، گوشی را تمیز بکنید و در گام بعدی ، پارچه را با اندکی آب مرطوب بکنید و بر روی گوشی خود بکشید تا بدین ترتیب باکتری ها و همچنین آلودگی هایی که به گرد خاک ها چسبیده اند ؛ از بین بروند.

می توانید با هدف ضد عفونی نمودن تلفن همراه خود ، از محلول های پاک کننده صفحه نمایش گوشی که حاوی ۶۰ درصد اتانول و ۷۰ درصد ایزوپروپانول می باشند .

فرایند تمیز کردن صفحه نمایش گوشی ها همراه ، تبلت و نیز پخش کننده‌های صوتی و تصویری ، به منظور زیاد کردن طول عمر و نیز زیبا جلوه دادن آن ، امری است ضروری .

همه چیز‌هایی که با هدف تمیز کردن صفحه نمایش احتیاج خواهید داشت:

پارچه ای از جنس میکرو فیبر و یا مشابه با آن که نرم و فاقد پرز باشد .

آب مقطر و نیز محلول‌های دارای استاندارد تجاری

مراحل پاک نمودن و تمیز کردن صفحه نمایش گوشی:

۱ همانگونه که گفته شد ؛ پارچه ای از جنس میکرو فیبر لازم است ؛ به علاوه بهره گیری از پارچه های عینک نیز، می تواند مفید واقع ش.د.

برخی از برند ‌ها نیز به منظور پاک نگه داشتن صفحه نمایش محصولات تولید خود ، پارچه‌ هایی را به شکل جداگانه عرضه و یا توصیه می کنند. بهره گرفتن از اینچنین محصولاتی هم موثر به نظر می آید.

۲- با هدف تمیز کردن صفحه نمایش دشتگاه ‌تان ، آن را پیش از تمیز کردن ؛ خاموش نمایید ؛ چراکه در حقیقت این عمل موجب می شود تا لکه‌های موجود برروی صفحه نمایش گوشی ، به آسانی دیده بشوند.

همچنین بررسی کنید : باتری

۳-  یکبار صفحه نمایش گوشی را با استفاده از پارچه خشک ، تمیز بکنید.

۴- چنانچه باز هم لکه ها باقی ماندند ؛ پارچه کتان و یا گوشه ‌ای از پیراهن نخی‌ را اندکی مرطوب نموده و برروی لکه‌ ها و آثار انگشتان دستتان ، با استفاده کردن از حرکات دایره‌ای کوچک بکشید

۵-  برای بار دیگر ، صفحه نمایش گوشی تان را با بهره گیری از پارچه خشک ، تمیز نمایید . چنانچه باز هم رطوبتی برروی صفحه نمایش گوشی تان باقی مانده باشد ؛  به هیچ وجه با هدف پاک کردن آن ، به صفحه نمایش فشار وارد نکنید و آنرا در گوشه‌ ای کنار گذاشته تا جریان هوا ، باعث از بین رفتن رطوبت‌ های باقی مانده بشود.

تمیز کردن صفحه نمایش

درباره ما

سایت کیوان جانبی توسط آقای کیوان رجبی برای رفع دغدغه خریداران آنلاین موبایل و لوازم جانبی موبایل تاسیس شده و برای سهولت خرید در بستر اینترنت و تحویل سفارشات درب منزل در کمترین زمان ایجاد شده است لذا با توجه به اینکه اجناس لوازم جانبی موبایل در بازار خیلی زیاد و با تنوع میباشد و شناخت جنس مرغوب و با دوام از ارزش والایی برخوردار است لذا فروشگاه تخصصی لوازم جانبی موبایل کیوان از سال 1390 با کادر فروش متخصص اقدام به تاسیس فروشگاه آنلاین کیوان جانبی نموده که با هدف مشاوره و راهنمایی در جهت خریدی بهتر نموده است.

سایت کیوان جانبی برای راحتی بیشتر همشهریان و هموطنان عزیز با ارسال کالا به درب منزل با کمترین کرایه حمل نیز توانسته گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات آنلاین را داشته باشد. 

نظرتان را بنویسید


*
*
*