دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

اپل iOS 13.4.1 را منتشر کرد؛ رفع مشکلات فیس‌ تایم و بلوتوث

اپل با انتشار iOS 13 باگ‌های بسیاری را به سیستم‌عامل محبوب موبایل خود آورد. مشکلات فوق پس از آپدیت‌های متعدد برطرف شدند، اما این کمپانی عادت خود مبنی بر معرفی یک باگ جدید با هر آپدیت را کنار نگذاشت. آپدیت iOS 13.4 به نسبت آپدیت بی‌ایرادی بود، ولی همچنان مشکلاتی را برای قابلیت فیس‌تایم اپل به وجود می‌آورد. این مشکلات اکنون با iOS 13.4.1 برطرف شده است.
آپدیت فوق به صورت ناگهانی و عملا چند ساعت پیش منتشر شد و در لیست باگ‌های برطرف شده که کمپانی کالیفرنیایی در کنار آپدیت منتشر کرده، تنها به رفع دو باگ اشاره کرده است. باگ اصلی و اولیه که با نسخه iOS 13.4 منتشر شده بود، اجازه نمی‌داد که کاربران با دستگاه‌های مبتنی بر iOS 9.3.6 و macOS 10.11.6 تماس تصویری برقرار کنند.
البته گفتنی است که مشکل فوق با فیس تایم به سرعت پس از انتشار iOS 13.4 به اپل گزارش شد و همزمانی آن با خانه‌نشینی شهروندان و تلاش آن‌ها برای برقراری تماس تصویری با دوستان و آشنایان، آن را به یک معضل بزرگ تبدیل کرد. در هر صورت این مشکل با انتشار iOS 13.4.1 برطرف شده و کاربران اکنون می‌توانند بدون هیچ مشکلی با اطرافیان خود تماس تصویری برقرار کنند.

نسخه iOS 13.4.1 باگ دیگری که به تغییر نکردن تنظیمات بلوتوث از منو اکشِن (Action Menu) موجود در صفحه اصلی مربوط می‌شد را نیز برطرف کرده است. باگ بعدی که صرفا در iPadOS برطرف شده، روشن نشدن چراغ‌قوه در آیپد پرو‌های جدید بود. با این حال طبق روال کلی اپل، این آپدیت‌ها چندین بروزرسانی امنیتی ریز و درشت را هم برای دستگاه‌های کاربران منتشر می‌کند تا امنیت آن‌ها بیش از پیش تامین شود.

حجم آپدیت iOS 13.4.1 برای آیفون ۱۱ پرو نزدیک ۹۶ مگابایت بوده و نصب آن نباید مدت زیادی طول بکشد. در هر صورت پیشنهاد می‌شود اگر با هر یک از مشکلات بالا دست و پنجه نرم می‌کنید، آپدیت جدید را نصب کرده و با خیال آسوده‌تری از دستگاه‌های خود استفاده کنید.
نظرتان را بنویسید


*
*
*