دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

نکاتی که در باره گلس نانو باید بدانید

صفحه نمایش بزرگ ، جزو امکانات جذاب گوشی های هوشمند جدید می باشد. اما این مزیت قادر است تا به یک نقطه ضعف اساسی نیز تبدیل بشود. شکستن ، ترک برداشتن و یا خط و خش بر روی صفحه گوشی ، جزو تجربه های ناخوشایندی اند که ممکن است برای شما نیز رخ بدهد. بهترین راه به منظور جلوگیری از این اتفاق وحشتناک که می تواند هزینه های زیادی را بر روی دست شما بگذارد ؛ بهره گیری از محافظ صفحه یا گلس گوشی است.

چنانچه قصد تهیه و خریداری گلس گوشی را داشته باشید ؛ گزینه های گوناگونی در بازار برای شما وجود دارد. گلس نانو ، جزو انواع جدید محافظ صفحه می باشد که به موجب ویژگی های مثبت فروان ، نظرات مثبت زیادی را دریافت کرده است.

محافظ صفحه نمایش نانو چیست؟

گلس نانو که به آن ، نانو مایع نیز گفته می شود ؛  در حقیقت ترکیبی است از شیشه یا همان سیلیکون دی اکسید و حلال های مختلفی که شیشه را به صورت مایع در می آورند. نانو مایع ، در موقعی که بر روی سطح صفحه نمایش گوشی تان جای گیری می کند و به کمک یک دستگاه مخصوص خشک می شود ؛ باعث بوجود آمدن یک لایه نازک سخت می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر ضربات می باشد.

 نوع دیگری از گلس نانو ، به شکل جامد نیز موجود است که مشابه گلس های معمولی است اما در آن ، از فناوری نانوپلیمر استفاده شده است. نازک بودن ، مقاومت بالا ، نصب آسان و در مواردی هم آنتی باکتریال بودن ، جزو مهم ترین ویژگی های گلس نانو است.

با اینکه گلس نانو قادر است تا حد زیادی از صفحه گوشی تان محافظت کند ؛ اما گوشی شما حتی با یک گلس خوب نیز همچنان در برابر ضربات شدید ، آسیب پذیر می باشد ؛ لذا بهره گیری از لوازم محافظتی همچون گارد و قاب گوشی نیز اهمیت زیادی دارد

 

همچنین بررسی کنید : محافظ صفحه نمایش ژلاتینی موبایل 

گلس نانو

تفاوت میان گلس های نانو و گلس های معمولی در چیست ؟

محافظ صفحه نمایش های معمولی در مقابل ضربات ، دارای مقاومت بالایی نمی باشند  ؛ چراکه در حقیقت مولکلول های آنان ، به سرعت از همدیگر جدا می شوند. ؛ به علاوه اینکه سطح شیشه و گلس های معمولی از لحاظ ابعاد میکروسکوپی ، به صورت کامل ، صاف نیست ؛ لذا پستی ها و بلندی هایی بسیاری دارد که در حقیقت هم شفافیت صفحه را کاهش می دهند و هم مقاومت آنرا در برابر ضربه کم می کنند ؛ به همی دلیل احتمال ترک برداشتن و شکستن این نوع گلس ها ، بسیار زیاد است.

بر خلاف گلس های معمولی ، گلس های نانو مایع ، به دلیل ایجاد رشته های پلیمری ، دارای مقاومت بسیار زیادی در مقابل ترک برداشتن می باشند. مولوکول ها در رشته های پلیمری با قدرت بسیار زیادی به همدیگر متصل شده اند که جدا کردن آنان از هم را بسیار سخت می نماید و سطح کاملا یک دست و صافی را ایجاد می کنند.

مزیت های بهره گیری از گلس های نانو :

 

آنچه که در ادامه می آید ؛ در اصل جزو اصلی ترین مزایای گلس های نانو به نسبت گلس های شیشه ای می باشند :

به جا نماندن اثر انگشت و جابه جایی سهل انگشت بر روی صفحه

مقاومت بیشتر در برابر ضربه

دارا بودن شفافیت بالا و عبور 99.9 درصد نور و رنگ از گلس

چسبندگی کامل بر روی صفحه نمایش و عدم وجود حباب در زیر گلس

حساسیت بالا در برابر لمس به موجب نازک بودن لایه گلس نانو

آنتی باکتریال بودن

همچنین بررسی کنید : هندزفری 

از نگاهی دیگر ، معمولا گلس های نانو به نسبت محافظ صفحه نمایش های شیشه ای معمولی ، سطح بیشتری از صفحه نمایش گوشی را تحت پوشش خود قرار می دهند  و در حقیقت یک نوع امکان پوشش EDGE-TO-EDGE صفحه نمایش را مهیا می کنند. 

این موضوع در مقاومت بیشتر گوشی در برابر غبار و قطرات ریز آب نیز موثر می باشد .به علاوه اینکه قطرات آب بر روی نانو گلس پخش نمی شوند و سطح صفحه نمایش نیز بدین ترتیب کاملا ضد آب می شود.

 اما این مورد ، به معنای واتر پروف یا همان ضد آب بودن گوشی دارای گلس نانو نیست. گوشی ها حتی با داشتن بهترین گلس ها ، هنوز هم در برابر آب ، آسیب پذیر می باشند.

گلس نانو

معایب بهره گیری از گلس های نانو

با اینکه محافظ صفحه نمایش های نانو ، مزیت های بسیاری دارند که پیش تر به آن اشاره شد ؛  اما با این حال بدون مشکل نیز نمی باشند. در اصل بعضی از ویژگی های مثبت نانو گلس ها ، همچون یک شمشیر دو لبه عمل می کنند و باعث بوجود آمدن مشکلاتی می شوند ؛ مثلا ویژگی چسبندگی بالای نانو گلس ها ، سبب می شود تا بعد از نصب شدن ،  امکان جداسازی آن وجود نداشته باشد.

 

همچنین ویژگی مقاومت بسیار محافظ صفحه نمایش نانو در مقابل شکستن ، در برخی از زمان ها باعث عبور ضربه از گلس و در نتیجه شکسته شدن صفحه نمایش موجود در زیر آن می گردد. در حقیقت همین موضوع ، جزو  بزرگترین معایب گلس های نانو مایع به حساب می آید ؛ به علاوه اینکه گلس نانو در برابر خط و خش  ،به میزان گلس های نوع شیشه ای و علی الخصوص محافظ صفحه نمایش های نانو جامد ، دارای مقاومت نمی باشد. 

همچنین بررسی کنید : پاوربانک

هزینه خریداری گلس های نانو ؛ محافظ صفحه نمایش معمولی به صرفه تر است یا محافظ صفحه نمایش نانو ؟

 

در حقیقت چند قطره از محافظ صفحه نمایش نانو با هدف پوشاندن همه صفحه نمایش گوشی تان کافی می باشد ؛ اما در مورد گلس های جامد اینگونه نیست ؛ چراکه باید این نوع گلس ها در کارخانه تولید بشوند که همین امر هم هزینه های ساخت آنان را افزایش می دهد ؛ لذا در حالت کلی می توان گفت که گلس های نانو ، در مقایسه با گلس های جامد و شیشه ای  ، دارای قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تری می باشند.

 

درباره ما

سایت کیوان جانبی توسط آقای کیوان رجبی برای رفع دغدغه خریداران آنلاین موبایل و لوازم جانبی موبایل تاسیس شده و برای سهولت خرید در بستر اینترنت و تحویل سفارشات درب منزل در کمترین زمان ایجاد شده است لذا با توجه به اینکه اجناس لوازم جانبی موبایل در بازار خیلی زیاد و با تنوع میباشد و شناخت جنس مرغوب و با دوام از ارزش والایی برخوردار است لذا فروشگاه تخصصی لوازم جانبی موبایل کیوان از سال 1390 با کادر فروش متخصص اقدام به تاسیس فروشگاه آنلاین کیوان جانبینموده که با هدف مشاوره و راهنمایی در جهت خریدی بهتر نموده است.
سایت کیوان جانبی برای راحتی بیشتر همشهریان و هموطنان عزیز با ارسال کالا به درب منزل با کمترین کرایه حمل نیز توانسته گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات آنلاین را داشته باشد.

گلس نانو

نظرتان را بنویسید


*
*
*