دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

مهم‌ترین ویژگی‌های جدید رابط کاربری EMUI 11 هواوی

ساعاتی قبل هواوی از جدیدترین نسخه رابط کاربری گوشی‌های خود به نام EMUI 11 رونمایی کرد که برخلاف روند همیشگی، نسخه ۱۱ این رابط کاربری مبتنی بر اندروید ۱۱ نیست و از اندروید ۱۰ بهره می‌برد.

هواوی برای این نسخه بر سه بخش ظاهر، حریم خصوصی و امنیت و ویژگی‌های مربوط به هوش مصنوعی تمرکز کرده است. در این مطلب به مهم‌ترین ویژگی‌های EMUI 11 می‌پردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

شخصی‌سازی نمایشگر همیشه روشن

رابط کاربری EMUI 11

EMUI 10 قابلیت نمایشگر همیشه روشن را برای گوشی‌های هواوی به ارمغان آورد و حالا در نسخه جدید آن، کاربران می‌توانند این مشخصه را شخصی‌سازی کنند. به همین خاطر با استفاده از این نسخه می‌توانید طرح‌های مربوط به نمایشگرهای همیشه روشن را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.

همچنین اگر از طرح‌های آماده رضایت ندارید، به راحتی می‌توانید با استفاده از تصاویر دلخواه یا GIF طرح‌های مطابق سلیقه خود را برای نمایشگر همیشه روشن آماده کنید. همچنین باید به فروشگاه مربوط به تم‌های هواوی اشاره کنیم که در آن طرح‌های رایگان و پولی زیادی برای این بخش وجود دارد.

تغییرات ظاهری

رابط کاربری EMUI 11

هواوی این بار رابط کاربری را به طور گسترده تغییر نداده و عمدتا بر روی انیمیشن‌ها و بهبودهای کاربردی تمرکز کرده است. روی هم رفته انیمیشن‌های جدید EMUI 11 نسبت به گذشته جذاب‌تر شده‌اند و بهتر می‌توانند از رفرش ریت بالای نمایشگر بهره ببرند. در اپلیکیشن‌های مختلف مانند تقویم و گالری می‌توانیم این انیمیشن‌های جدید را مشاهده کنیم. همچنین باید به تغییرات مربوط به ویبره موبایل هم اشاره کنیم که حالا بر اساس آهنگ رینگتون و آلارم ریتم ویبره تنظیم می‌شود تا تجربه جذاب‌تری رقم بخورد.

در این میان، مهم‌ترین تغییر رابط کاربری EMUI 11 مشخصه‌ای به نام Smart Multi-Window است که تا حد چشمگیری کارایی مربوط به چند وظیفه را افزایش می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند اندازه پنجره‌های شناور را تغییر دهند و آن‌ها را در داک کناری قرار دهند تا همواره به این پنجره‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشند. در گوشی‌های تاشو مانند هواوی میت ایکس و تبلت‌ها هم می‌توانید چند پنچره شناور را در کنار یکدیگر باز کنید.

رابط کاربری EMUI 11

حریم خصوصی و امنیت

همان‌طور که گفتیم هواوی برای این نسخه توجه ویژه‌ای به بهبود امنیت نشان داده است. به‌عنوان مثال می‌توانیم به تغییرات اعمال شده در بخش مجوز اپلیکیشن‌ها اشاره کنیم. در رابط کاربری EMUI 11 اگر یکی از اپلیکیشن‌ها از موقعیت مکانی، میکروفون یا دوربین استفاده کند نوتفیکیشن مربوط به این موضوع را می‌توانید مشاهده کنید.

EMUI 11‌‌

در ضمن می‌توانید تاریخچه مربوط به مجوز اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید تا ببینید هر کدام از آن‌ها برای چه قسمت‌هایی درخواست دریافت مجوز داده‌اند. همچنین قادر به ایجاد آلبوم مخفی در گالری هستید که فقط با ارائه‌ی رمز عبور به آن بخش دسترسی داشته باشید. در ضمن باید بگوییم که بخش اشتراک‌گذاری هم ایمن‌تر شده و حالا می‌توانید اطلاعات موجود در عکس‌ها مانند موقعیت مکانی، زمان و دیگر قابلیت‌های مربوط به فراداده را قبل از اشتراک‌گذاری حذف کنید.

بهبود یکپارچگی اکوسیستم

EMUI 11‌‌

اکوسیستم هواوی شامل چندین گجت متنوع است و این شرکت می‌خواهد یکپارچگی بین آن‌ها را افزایش بدهد. به‌عنوان مثال اشتراک‌گذاری فایل‌ها، تماشای فیلم و اجرای بازی‌های موبایل با لپ‌تاپ‌های هواوی و آنر به کار ساده‌تری تبدیل شده است. همچنین دستیار صوتی هواوی هم جالا از زبان‌های ایتالیایی و آلمانی پشتیبانی می‌کند و در نتیجه تعداد کل زبان‌های آن به ۷ عدد می‌رسد.

تاریخ عرضه و گوشی‌های واجد شرایط دریافت

هواوی تاریخ دقیقی برای انتشار رابط کاربری EMUI 11 اعلام نکرده است ولی در هر صورت قرار است نسل جدید گوشی‌ها و تبلت‌های پرچم‌دار این شرکت همراه با EMUI 11 عرضه شوند. همچنین اگرچه لیست گوشی‌های واجد شرایط منتشر شده، ولی این شرکت اعلام کرده که نسخه بتا EMUI 11 از امروز برای سری P40، میت ۳۰ و تبلت‌های سری میت‌پد پرو منتشر می‌شود.

EMUI 11‌‌

یکی از سؤال‌هایی که در ذهن بسیاری از کاربران وجود دارد مربوط به تاریخ عرضه EMUI 11 مبتنی بر اندروید ۱۱ است. به دلیل تحریم‌های آمریکا، هواوی برخلاف دیگر شرکت‌ها نمی‌تواند از ماه‌ها قبل به کدهای اندروید ۱۱ دسترسی داشته باشد و فقط می‌تواند از کدهای مربوط به پروژه متن باز استفاده کند که فقط چند روز از انتشار آن می‌گذرد. به همین خاطر نمی‌دانیم هواوی چه زمانی EMUI مبتنی بر اندروید ۱۱ را آماده خواهد کرد.

منبع: Android Authority

نظرتان را بنویسید


*
*
*