دسته بندی

دسته بندی

محصولات ویژه

شیوع کرونا انتشار ایموجی های جدید را به سال 2022 موکول کرد

گروهی که مسئول انتشار ایموجی های جدید است از تأخیر در انتشار نسخه بعدی خبر داد. تا پیش از این قرار بود ایموجی های جدید را سال 2021 ببینیم ولی به خاطر مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای نیروهای داوطلب به وجود آورده، انتشار نسخه جدید به سال 2022 موکول شد. سازمان غیرانتفاعی «کنسرسیوم یونیکد» (Unicode Consortium) که ایموجی‌های استاندارد را برای اندروید و iOS منتشر می کند، روز چهارشنبه اعلام کرد که انتشار نسخه بعدی شش ماه عقب افتاده و سپتامبر 2021 از راه می رسد. ایموجی های جدید پیش از عرضه روی آیفون و اندروید باید پروسه هشت ماهه را برای دریافت تأییدیه طی کنند؛ این یعنی برای استفاده از ایموجی ها جدید باید تا سال 2022 صبر کنیم.
کنسرسیوم یونیکد با اشاره به اینکه ساخت ایموجی‌ها به نیروهای داوطلب وابسته است ولی آنها به خاطر شیوع ویروس کرونا دیگر وقتی برای این کار ندارند، می گوید: «با توجه به شرایط کنونی متوجه شدیم که نیروهای داوطلب سرشان به شدت شلوغ است بنابراین بهترین تصمیم برای داوطلبان و ارگان های وابسته این بود که تاریخ انتشار را عقب بیندازیم. امسال نمی توانیم مثل گذشته به زمانبندی پایبند باشیم.»
«Jeremy Burge» مدیر سایت Emojipedia می گوید با اینکه لیست رسمی نسخه 14.0 وجود ندارد، ولی احتمالاً ایموجی های «کلاغ»، «قابلمه» و «انگشت قلبی» (Finger Heart) در آن خواهند بود. اواسط بهمن ماه سال قبل کنسرسیوم یونیکد از 117 ایموجی جدید برای سال 2020 رونمایی کرد. این نسخه همچنان اواخر سال جاری میلادی برای آیفون، آیپد و مک منتشر شده و شامل ژست دست ایتالیایی، نینجاها، اعضای آناتومیک بدن، چهره خندان با اشک، حیوانات جدید، غذاها و بسیاری اموجی های دیگر می شود.نظرتان را بنویسید


*
*
*